INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2020-2021

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci,

pozdrawiam całą Akademicką Społeczność Szkoły Wyższej Ekonomii i Zarządzania.

Wchodzimy w nowy 2020/2021 rok akademicki. Zapowiada się on pełen wyzwań, patrzy na nas okiem niepokoju, wszyscy zdajemy sobie sprawę z niepewności czasów, w jakich przyszło nam dziś żyć.

Niepokój związany z sytuacją epidemiczną kraju, czy też konsekwencje dla naszego życia, zdrowia, gospodarki oraz przyszłości politycznej naszej ojczyzny nie powinny w nas zabić wielkiego pragnienia, by wykorzystać dany nam czas na zasiew wiedzy i mądrości. Te dwie wartości są szczególnym celem naszego wspólnego bycia razem w obszarze życia naszej Uczelni. Uczelnia wyższa, jaką jesteśmy, czerpiąc z mądrości pokoleń, ze swojej dawnej salezjańskiej tożsamości, a dziś z odpowiedzialności i zaangażowania ludzi włączonych w jej trwanie pragnie podzielić się ze swoimi studentami tym, co najlepsze, aby wiedza z jaką przychodzą i którą tu zdobędą, przemieniła się w mądrość.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Studentów, szczególnie pierwszorocznych, którzy wstępują w nasze progi. Studiujecie w małej akademickiej rodzinie, w środowisku, które ze wszech miar stara się być Wam przyjazne. Proszę Was, wnieście w nie jak najwięcej Waszej młodzieńczej studenckiej ciekawości, radości oraz otwartości na to, czym pragniemy się z Wami podzielić.

Wszystkim Wykładowcom, Pracownikom Administracji, całej Akademickiej Społeczności na Nowy Akademicki Rok Szczęść Boże!